Un nou proiect european se desfășoară din această toamnă în școala

noastră sub egida programului Uniunii Europene Erasmus+

Parteneriat Strategic KA229

“European Scholar Congress on Environmental Issues”

Pe parcursul a doi ani, împreună cu partenerii noștri din Italia, Polonia, Macedonia sub coordonarea Institutului Anna Gironella de Mundet din Barcelona – Spania vom desfășura activități creative și interesante de studiu a mediului înconjurător.

Împreună, într-un mediu multicultural vom folosi, la clasă, metoda proiectelor pentru a analiza poluarea sonoră, poluarea luminoasă, poluarea apei și a solului, poluarea aerului precum și gestionarea și reciclarea deșeurilor.

Rezultatele vor fi prezentate in luna iunie a anului 2020 la Congresul Școlar care se va desfășura la școala coordonatoare din Barcelona.

Acest proiect a fost finanţat cu sprijinul Comisiei Europene.  Această publicație (comunicare) reflectă numai punctul de vedere al autorului și Comisia nu este responsabilă pentru eventuala utilizare a informațiilor pe care le conține. ACTIVITĂȚI
Școala Gimnazială “Vasile Alecsandri” Roman
Acasa Despre noi Informatii publice Examene si Concursuri Inscrieri Anunțuri Proiecte Resurse umane Contact

Acasă